logo01

Po úspechu na krajskom kole športových hier detí z detských domovov v atletike, minifutbale a volejbale v Poprade, dostal náš detský domov pozvánku na celoslovenské kolo, ktoré sa konalo v Šamoríne- Čilistove.

Boli sme ubytovaní a športovali sme  v športovo-relaxačnom rezorte  x-bionic® sphere s celkovou rozlohou viac ako 1 000 000 m2, ktorý poskytuje profesionálne podmienky pre výkon 27 olympijských športov. V lete 2016 rezort získal štatút Slovenského olympijského tréningového centra. Súčasťou areálu je jedno z najmodernejších a najväčších olympijských jazdeckých centier, moderné atletické stredisko,  prvotriedny X-BIONIC® HOTEL i špičkové kongresové priestory. Deti a samozrejme aj dospelí boli z ubytovania a športovísk doslova nadšení.

Celoslovenských športových hier sa zúčastnilo vyše 250 detí z detských domovov z celého Slovenska. Z nášho detského domova športovalo sedem detí.

Prvý deň sa súťažilo vo volejbale a minifutbale. Volejbalové družstvo dievčat Prešovského kraja  bolo zložené aj z piatich našich dievčat – Klaudie Oračkovej, Laury Oračkovej, Márie Godlovej, Ľuby Polhošovej a Alexandry Mišalkovej. Po bojovných výkonoch obsadili napokon piate miesto. Lepšie sa darilo futbalovému mužstvu Prešovského kraja, kde sme mali dvoch chlapcov z nášho detského domova- Mareka Polhoša a Kristiána Gábora. Po náročných zápasoch  obsadili krásne tretie miesto.

Druhý deň boli  na programe  atletické disciplíny. Laura Oračková v kategórii 6-10 rokov súťažila v skoku do diaľky a v behu na 60m. Ani v skoku, ani v behu nedosiahla na stupne víťazov. V oboch disciplínach skončila na 9. mieste. Mária Godlová v skoku do diaľky  v kategórii 16-18 rokov obsadila 12. miesto.  Ľubomíra Polhošová  vo vrhu guľou v kategórii 11-15 rokov obsadila 6.miesto.  Kristián Gábor  v skoku do výšky v kategórii 16-18 rokov obsadil krásne 3.miesto výkonom 155 cm. Posledným a najúspešnejším súťažiacim z nášho detského domova bol Marek Polhoš. Vo vrhu guľou v kategórii 11-15 rokov obsadil 3. miesto výkonom  10,22 m. V skoku do diaľky v kategórii 11-15 rokov dosiahol obrovský úspech, kde výkonom 506 cm prevalcoval všetkých súperov a obsadil 1.miesto , a týmto postúpil na majstrovstvá Európy, ktoré budú toho roku na jeseň v Maďarsku. Marekovi srdečne blahoželáme !!!

Spracoval: Mgr. E.Ferencko