logo01

Keňan Reuben Kerio sa stal víťazom hlavnej súťaže mužov na 94. ročníku Medzinárodného maratónu mieru (MMM 1.10. 2017) v Košiciach s  časom 2:08:12 h, ktorý je tretí najlepší víťazný v histórii podujatia.

Beh tohtoročného víťaza sme si mohli vychutnať na vlastné oči. Ako po iné roky, aj tento rok, sme sa vďaka vedeniu U. S. Steel Košice mohli už po siedmy krát aktívne zúčastniť Medzinárodného maratónu mieru, a to v kategórií  U.S.Steel Family Run – Minimaratón. Na nenáročnej, 4,2 km dlhej trati začínali v minulosti mnohí, ktorí neskôr dokázali čeliť i väčším výzvam.

Na maratón sme sa zodpovedne pripravovali a možnosť reprezentovať detský domov dostali tieto deti: Alex Bombara,  Adrián Trošan, Milan Slavkovský, Adam Slavkovský, Dominik Oračko, Marek Polhoš, Kristián Oračko, Klaudia Oračková, Jana Karolová a Peter Mišalko.

K deťom sa pridali Eduard Ferencko ako bežiaci pedagogický dozor, Jana Lukačovská ako bežiaci psychologický dozor a pán riaditeľ Štefan Straka ako dozerajúci povzbudzovač.

Spracoval: Mgr. E.Ferencko