logo01

Návšteva detských  divadelných predstavení v Spišskom divadle v Spišskej Novej Vsi sa stalo pravidelnou súčasťou kultúrneho obohatenia a rozvoja detí v našom zariadení.

Tento krát sme sa spoločne s deťmi vybrali na detské predstavenie „Tri zlaté vlasy deda Vševeda“, ktorú napísal  a do dramatického podania spracoval František Pavlíček.

Naše deti pozorne a napäto sledovali príbeh v podaní hercov Spišského divadla   o chudobnom Plavčíkovi, ktorý sa vyberie na dlhú dobrodružnú cestu za tajomným dedom Vševedom, aby získal od neho tri zlaté vlasy a mohol sa tak oženiť s princeznou.  V dnešnej dobe plnej internetu a televízie je návšteva divadelného prestavenia pre dieťa niečo výnimočné a nevšedné, ktoré má svoje čaro a význam a výrazne sa podieľa na rozvoji jeho fantázie, obrazotvornosti a celkovom rozvoji jeho osobnosti.

Pred divadelným predstavením sme si spoločne s deťmi urobili prehliadku námestia v Spišskej Novej Vsi a taktiež sme si pochutili  na osviežujúcej  balkánskej zmrzline, ktorej  sa deti veľmi potešili.

Slavomír Kozub a Eduard Ferencko