Nezaradené

Ježiško od USS

Ježiško od USS

2. decembra 2012 deti nášho detského domova potešili dobrí ľudia z U.S.Steel, keď k nám nechali zaparkovať nákladiak so škatuľami plnými darčekov.

prezentacný 1

Nákladiak však neprišiel sám, na návštevu k nám prišli aj Mary Rintoulová, Elena Petrášková, Beáta Pitoráková, Slávka Jacková, Janica Tablerová, Susan Coynová a Sandy Napoliová. Všetky tieto dámy naše deti privítali obrovským potleskom. Všetci v miestnosti stíchli až vtedy, keď Peter Bilý, Dagmar Gáborová, Mária Červeňáková a Ján Hlaváč zaspievali niekoľko vianočných piesní.

 

„Je veľký zázrak, že Vianoce sú tu už dvetisíc rokov, že sú to sviatky, ktoré dokážu umlčať aj zbrane. Verím, že tu budú aj ďalších najmenej dvetisíc rokov,“ povedal riaditeľ nášho detského domova Ing. Štefan Straka.
Keď prišlo na rad rozdávanie darčekov v jedálni nastal obrovský hluk. Každý si našiel pod stromčekom to, čo očakával a radosť, ktorú urobili darčeky deťom sa ani nedá opísať.

„Ktorýsi deň som si pozerala video spred šiestich rokov, keď k nám spoločnosť U. S. Steel Košice prišla po prvý raz. Spomínam si, ako som si vtedy hovorila, že sú to asi Marťania, ktorí prišli, aby rozdali neznámym deťom darčeky. A dnes si hovorím, tí „Marťania“ sú stále tu a rozdávajú radosť. Vďaka krásni Marťania…“ povedala na záver zástupkyňa Daniela Štefková.
Deti z nášho detského domova nechceli byť len obdarované, ale chceli aj obdariť. Preto ľudom, ktorí ich potešili darčekmi venovali spolu s Detským domovom na Uralskej ulici v Košiciach 4. decembra 2012 koncert “Z lásky k Vám”

Potrebujeme trocha lásky a vy nám ju dávate.
Potrebujeme trocha vášho času a vy nám ho venujete.
Potrebujeme trocha šťastia a vy nás šťastnými robíte .

Share this post