Nezaradené

Naše deti proti USS Košice

Naše deti proti USS Košice

Deti z nášho domova mali možnosť zahrať si v oceliarskej aréne v Košiciach, pri príležitosti symbolickej rozlúčky Miroslava Kiraľvargu s Košicami. Tá sa konala v sobotu (12.marca 2011) podvečer. Na priateľský zápas, ktorý sa odohrával v USS Aréne si vedenie USS pozvalo práve náš detský domov.

Táto myšlienka vysvitla v hlave nášho riaditeľa Ing. Štefana Straku, ktorý sa pred niekoľkými mesiacmi stretol práve s Miroslavom Kiraľvargom.

Miroslav Kiraľvarga povedal: 

“Mali sme jedinú požiadavku – aby mali chlapci výstroj a dresy. Nechceli sme byť totiž vo výhode. Im sa to podarilo a keďže čas plynul, toto bol posledný možný termín. Vďaka pánovi Bačovi (hovorca U. S. Steel Košice, pozn. red.) a pánovi riaditeľovi Štefanovi Strakovi z Podolínca to napokon vyšlo takto geniálne a som veľmi rád, že som sa mohol rozlúčiť s Košicami práve takýmto milým spôsobom.”

1

Zápas sa nakoniec skončil 7:6 v neprospech nášho tímu po samostatných nájazdoch. No prezident HC Košice dodal: “Bol som šokovaný z ich obratnosti a schopnosti pracovať s pukom. Boli naozaj geniálni. Je vidieť, že chodia pravidelne hrávať a do budúcnosti im prajem veľa elánu. Keď som sa dozvedel, že ich príde povzbudiť celý autobus fanúšikov, tak sa mi tisli slzy do očí. Svojich kamarátov hnali dopredu naozaj príkladne.”

Zdroj: www.hckosice.sk

Share this post